2
0
...
چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵

مواد لازم برای خمیر کیک
تخم‎مرغ: 8 عدد
شکر: 1 پیمانه
آرد: 1/5 پیمانه
بکینگ پودر: 2 قاشق چایخوری
نمک: ¼ قاشق غذاخوری
شیر: ½ پیمانه
وانیل: 1 قاشق چایخوری
رنده پوست پرتقال: 1 قاشق چایخوری

مواد لازم برای میانه و روی کیک
پنیر خامه‎ای: 200 گرم
پودر قند: 1/5 پیمانه
آب پرتقال: 2 قاشق غذاخوری
رنده پوست پرتقال: 1 قاشق چایخوری
وانیل: 1 قاشق چایخوری
خامه یخ زده: 1/5 پیمانه

مواد لازم برای شربت
آب پرتقال: 4 قاشق غذاخوری
تکه‎های پرتقال: 1 پیمانه
رنده پوست پرتقال: ½ قاشق غذاخوری

طرز تهیه
برای تهیه خوشمزه ابتدا زرده و سفیده تخم‎مرغ‎ها را جدا کرده و در ظرف‎های جداگانه بریزید. سفیده‎ها را با همزن بزنید تا کف کند، سپس ¼ پیمانه از شکر را به آن اضافه کرده و با دور تند همزن بزنید تا پف کند و سبک شود تا حدی که جای پره‎های همزن روی خامه بماند.

در ظرفی دیگر زرده‎های تخم‎مرغ را به همراه ¾ باقیمانده شکر با همزن بزنید تا کاملا یکدست شوند. وانیل، شیر و رنده پوست پرتقال را اضافه کرده و هم بزنید. آرد، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و به مخلوط تخم‎مرغ اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. ¼ از سفیده تخم‎مرغ را اضافه کرده و به صورت دورانی با دیگر مواد مخلوط کنید. بقیه سفیده را هم اضافه کنید و دورانی هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. مواد را در دو قالب مجزا و یک اندازه بریزید و در فر از قبل گرم شده با دمای 350 درجه فارنهایت به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا روی آنها طلایی شود. (کف قالب‎ها کاغذ روغنی بیندازید و دیواره‎ها را با روغن چرب کنید.) پس از پخت 10 دقیقه صبر کنید و بعد از قالب جدا کنید و بعد از اینکه کیک‎ها کاملا خنک شدند هر یک را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

طرز تهیه رویه کیک
در یک کاسه بزرگ، پنیر خامه‎ای، پودر قند، آب پرتقال، رنده پوست پرتقال و وانیل را با هم مخلوط کنید. سپس خامه را به مواد اضافه کنید و ابتدا با دور کند همزن و سپس دور تند مواد را مخلوط کنید تا یکدست و غلیظ شود.

برای شربت هم آب پرتقال و رنده پوست پرتقال را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

برای آماده سازی کیک، کناره‎های ظرف مورد نظر سرو را می‎توانید با فویل بپوشانید تا تمیز بماند. کمی از مواد میانی در وسط ظرف بگذارید و لایه اول کیک را روی آن قرار دهید. شربت را با برس روی بمالید، یک لایه از مواد میانی بریزید و صاف کنید و روی آن تکه‎های پرتقال قرار دهید و لایه بعد را روی آن قرار دهید و همین مراحل را تکرار کنید تا به روی کیک برسید. برای قسمت روی کیک می‎توانید از برش‎های پرتقال برای تزئین استفاده کنید و برای دیواره‎های کیک می‎توانید از پودر مغزها یا پودر نارگیل استفاده کنید. پس از اینکه کیک شما آماده شد، ‌فویل‎ها را از دور ظرف بردارید و کیک را به مدت 2 الی 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده سرو شود.