2
0
...
یکشنبه ۱۹ دی ۹۵

درست است سرعت در آشپزی را زیاد می‌کند و در چند دقیقه می‌توانید غذاها را در آن گرم کرده، کیک، فست فود و یا انواع غذا را با آن طبخ کنید؛ اما بعد از مدتی حسابی کثیف و چسبناک می‌شود و لکه‌های چربی، روغن و یا تکه‌های غذا به دیواره‌های داخلی آن می‌چسبد.

در هنگام هیچ چیز بدتر از تمیز کردن دیواره‌های داخلی و سقف آن نیست. اما تمیز کردن مایکروفر اصولی دارد که طبق آن به راحتی و خیلی سریع و بدون نیاز به شوینده‌های شیمیایی می‌توانید نتیجه مطلوبی بگیرید. پس راه حل زیر را اجرا کنید.

بهترین روش تمیز کردن مایکروفر
• مرحله اول: برای از بین بردن بوی بد و لکه‌های چربی داخل مایکروفر، یک چهارم لیوان آب لیموترش تازه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و در مایکروفر برای مدت 5 تا 10 دقیقه بجوشانید. بعد از خاموش شدن، درب مایکروفر را باز نکرده و بگذارید 5 دقیقه دیگر هم در مایکروفر بماند. بخار ایجاد شده لکه‌های چربی را نرم می‌کند.

برای تاثیر بیشتر می‌توانید یک قاشق جوش‌شیرین هم به محلول بالا اضافه کرده و خوب هم بزنید. به یاد داشته باشید که در این صورت باید ظرف بزرگ‎تری را انتخاب کنید چون محلول شما گازدار شده و حجم آن در حال جوش بیشتر می‌شود.

• مرحله دوم: مایکروفر را از برق بکشید، با پارچه نمداری دیواره‌های داخلی، سقف و کف مایکروفر را خوب تمیز کنید. با این روش خیلی ساده همه سطوح داخلی به راحتی تمیز می‌شود. سینی مایکروفر را هم می‌توانید بیرون آورده و بشویید.

• مرحله سوم: برای شفافیت بیشتر و از بین بردن جای لکه‌ها از سرکه سفید استفاده کنید. دستمال خود را بشویید کمی سرکه سفید به آن بزنید و قسمت داخلی در مایکروفر را تمیز کنید سپس خوب کارتان را بررسی کنید. اگر دیدید تمیز کردن کناره‌ها و درزها کار مشکلی است دستمالی بردارید و آن را داخل آبلیموی داغ فرو ببرید می‌توانید با استفاده از آن گوشه‌ها و درزهایی را که نیاز به دقت زیادی برای تمیز کردن دارند پاک کنید.